Varžtų pasirinkimas
Dauguma pirkėjų jau suprato, kad kokybiškos prekės pigiai nenusipirksi. Tačiau pirkdami tvirtinimo detales, žmonės dažnai šios taisyklės netaiko. Įsigijus pigiausius varžtus, nemažai jų tenka išmesti dėl prasisukusių galvučių, nutrūkusio sriegio, lūžimo. Taigi, perkant kokybiškus varžtus, realiai sumokate tiek pat kiek už nekokybišką produktą, be to papildomai sutaupote laiko, kantrybės, o svarbiausia – gaunate patikimą tvirtinimą. Kaip atskirti kokybišką varžtą nuo nekokybiško? Pataria UAB "Lankava" įrankių ir tvirtinimo detalių skyriaus darbuotojai.
- Paprastai gaminant prastesnės kokybės varžtus taupoma metalo ir gamybos proceso sąskaita – varžtas yra šiek tiek siauresnis, aštresnis negu reikia ir pagamintas iš minkštesnio metalo. Nepakankamai užgrūdintas varžtas yra minkštas, per daug užgrūdintas tampa trapus. Taip pat skiriasi ir nekokybiško varžto svoris.
Varžto padengimas apsauginiu sluoksniu. Praktiškai visi varžtai padengiami apsauginiu sluoksniu. Sausoms arba nelabai drėgnoms patalpoms skirti varžtai fosfatuojami – įkaitę iki tam tikro laipsnio, pamerkiami į specialią alyvą. Tuomet jie pasidengia apsauginiu sluoksniu ir įgyja tamsiai pilką spalvą. Tai gan brangi procedūra, todėl pigių varžtų gamintojai dažnai juos paprasčiausiai nudažo juoda spalva (patrynus metaliniu daiktu – šie dažai tiesiog nusitrina). Toks padengimas neatsparus drėgmei, todėl varžtas greitai pradės rūdyti net ir nelabai drėgnoje patalpoje. Labai didelę klaidą daro meistrai, kurie tokius medsraigčius naudoja fasadinėms dailylentėms montuoti, nes šiuo atveju tinka tik nerūdijančio plieno medsraigčiai arba specialūs fasadiniai medsraičiai, kurie yra padengti storu cinko sluoksniu.
Drėgnoms patalpoms skirti varžtai yra cinkuojami. Kuo varžtas prastesnis, tuo jo padengimo sluoksnis mikronais yra mažesnis. Prastos kokybės varžto ar medsraigčio cinko sluoksnis tesiekia vos 5 mikronus, kai tuo tarpu aukštos kokybės – apie 15 – 20 mikronų. Labai drėgnose patalpose ir lauke naudojami karšto cinkavimo varžtai ir sraigtai, kurių cinko storis siekia 50 ir daugiau mikronų.
Sriegis. Prasto metalo varžto sriegis yra nelygus, kraštai atšerpetoję, todėl jis prasčiau įsisuka. Jeigu metalas minkštas ir konstrukcija juda, apie sriegį atsiras laisvos erdvės ir detalės pradės judėti.
Galvutė. Geras varžtas ar medsraigtis, užmautas ant atsuktuvo galvutės turi tvirtai laikytis. Nekokybiškų varžtų galvutė būna nepakankamai gili ir laisva, todėl sukant neretai prasisuka. Kartais pasitaiko, kad prastesnės kokybės varžtuose vieta antgaliui būna ne pačiame centre, todėl nepatogu sukti elektriniais suktukais. Galvutė juda apskritimu ir virpina gręžtuvą. Blogos kokybės varžtai gadina ir įrankius.
Būkite atidūs rinkdamiesi tvirtinimo detales, o geriausia – užsukite į „Lankavos“ parduotuvę, kur profesionalūs pardavėjai padės išsirinkti kokybišką ir labiausiai atitinkantį Jūsų lūkesčius produktą. UAB „Lankava“ turi vieną iš didžiausių tvirtinimo detalių skyrių Pietų Lietuvoje. Kreipkitės ir mes Jums padėsime. Tel. 8-315-55973.