Obelį, kriaušę iki penkerių metų „maitinkite“ taip: pavasarį kibiras pūdinio arba mėšlo, 70g amonio salietros, rudenį – 120g superfosfato, 80g kalio sulfato. 6 – 8 metų vaismedžiams kas antri metai reikia dvigubai tiek pat šių medžiagų, o daugiau nei 10 metų augantys vaismedžiai kas antri metai turi gauti po trigubą tokį davinį. Serbentų ir agrastų krūmui rudenį duokite po kibirą pūdinio arba mėšlo, ir 60g superfosfato ir 15g kalio sulfato.
Nuo seno žinoma, kad azoto augalams reikia duoti tik pavasarį ir tik iki vidurvasario. Fosforą bei kalį galima duoti rudenį, bet būtina įterpti į dirvą, kitaip jos nebus veiksmingos. Fosforo trąšos skatina šaknų sistemos augimą, turi reikšmės vaisių augimui bei skoniui. Tai viengubas arba dvigubas superfosfatas, kaulamilčiai, fosforitmilčiai. Kalis padeda augalams pasisavinti azotą, didina jų atsparumą ligoms, šalčiams ir sausroms, didina derlių, gerina vaisių kokybę sandėliavimo metu. Tai kalio magnezija, kalio sulfatas, kalio druska, kalio salietra (su azoto priedu), kalio chloridas, medžio pelenai. Verta žinoti, kad į molio ir priemolio dirvas pelenus reikia berti iš rudens, į smėlio bei priesmėlio – geriau pavasarį. Beje, mėšlas kratomas ir apkasamas rudenį, iki pavasario jis pūva žemėje.
LANKAVA puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu Privatumo politika.