Lankava
Lankava +370 610 42 222+370 610 42 222

Darbo dienomis 8:00 - 17:00Darbo dienomis 8:00 - 17:00

Lankava eprekyba@lankava.lteprekyba@lankava.lt

Įsimintinos
prekės

0

Vaismedžių genėjimas

Vienas iš svarbesnių sodininko darbų pavasarį – vaismedžių ir vaiskrūmių genėjimas. Šis darbas didina sodo augalų atsparumą aplinkai, apriboja vaismedžių augimą, skatina didesnį derėjimą, užtikrina vaisių ir uogų kokybę. Visgi vertėtų žinoti, jog genėjimas gerų rezultatų  duos tik tada, kai genima bus taisyklingai. Todėl sodininkams, ypač pradedantiesiems, „Lankavos“ profesionalai pateikia keletą patarimų, ką reikėtų žinoti apie vaismedžių genėjimą:

 

  • Geriausias genėjimo laikas yra pavasaris, nutirpus sniegui, iki pumpurų brinkimo. Ramybės metu nugenėti vaismedžiai vešliau auga, užaugina daugiau ir ilgesnių ūglių. Todėl tuo metu genimos silpniau augančių veislių ar skurstantys vaismedžiai, kai norima medžius paskatinti vešliau auginti ūglius.
  • Vešliai augančius vaismedžius pavasarį genėti reikėtų mažiau. Jei vainikai per tankūs ir per daug tįsta į viršų, juos geriau genėkite vasarą. Vasaros metu nugenėti vaismedžiai mažiau auga, lengviau išlaikyti pusiausvyrą tarp jų augimo ir derėjimo, suformuoti norimos apimties vainikus, pagerinti apšvietimą
  • Jaunus vaismedžius patartina genėti jau pirmaisiais metais, tačiau persistengti nereikėtų – genėti reikia saikingai ir techniškai. Jauni vaismedžiai genimi tam, kad būtų formuojamas tvirtas vainikas, galintis išlaikyti derlių. Negenimi vaismedžiai per daug ištįsta į viršų, dažnai susidaro tankūs vainikai. Be to, tinkamai formuojant jauną vaismedį, galima paankstinti jo derėjimo pradžią, pagausinti pirmąjį derlių.
  • Patartina nevengti stipriau pagenėti suaugusių vaismedžių, kurių augimą stabdo derlius. Taip atnaujinsite derančias šakas, o ant jaunų šakelių užaugs tokie pat stambūs, gražūs vaisiai, kaip ir ant jaunų vaismedžių. Stipriai nugenėjus vaismedžius ant storų skeletinių šakų atsiras jaunų derančių šakų.
  • Jei genėjimą tenka pradėti anksti, iš pradžių genėkite žiemai ištvermingiausių veislių obelis. Po to genėkite jautresnes šalčiui obelis, o paskiausiai – kriaušes, slyvas ir vyšnias. Geriausia genėti tada, kai oro temperatūra ne žemesnė kaip –10C.
  • Genėdami, tuo pačiu pašalinkite išdžiūvusius, nušalusius stiebus ir lapus, kad jie netrukdytų augti jauniems stiebeliams. Nugenėtas šakeles ir sausuolius surinkite ir sukraukite sodo gale, kad iki oro atšilimo iš jų išbėgiotų ten žiemoję naudingi vabzdžiai.
  • Genėjimui reikia pasirinkti tinkamus įrankius. Tai įvairūs sekatoriai, pjūkleliai. Labai svarbu, kad jie būtų aštrūs. Sekatoriai gali būti skirti šlapiai arba sausai medienai kirpti. Tačiau sekatoriai netinka storoms šakoms genėti, nes per daug suspaudžia medieną, pagilina žaizdą, kuri po to sunkiai gyja. Tokias šakas reikėtų pjauti sodininko pjūkleliu
  • Nugenėtas vietas užtepkite sodo tepalu.

 

Kasmet techniškai ir laiku nugenėti vaismedžiai bus gražūs ir produktyvūs, o tuo pačiu džiugins Jus gausiu derliumi. Daugiau apie genėjimą, taip pat apie kitus pavasarinius sodo ir daržo darbus, jų eiliškumą, tinkamą atlikimą, priemonių pasirinkimą ir kitą informaciją sužinosite apsilankę „Lankavos“ parduotuvės sodo ir daržo prekių skyriuje. Patyrę konsultantai Jus išklausys ir visada protingai patars. Informacijos galite teirautis ir telefonu 8-315-55568.

Dalintis:
Lankava

LANKAVA puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu Privatumo politika.