Įrengiant namų apšvietimą, svarbu suderinti du aspektus – grožį ir funkcionalumą. Tinkamai parinktas apšvietimas pagyvins interjerą, suteiks išskirtinumo, o namų erdvėse bus jauku ir šviesu. Straipsnyje rasite patarimų, į ką reiktų atkreipti dėmesį renkantis šviestuvą vienai ar kitai namų erdvei. Pataria UAB „Lankava“ elektros prekių ir šviestuvų skyriaus darbuotojai.
Rinkdamiesi šviestuvą vonios kambariui atsižvelkite į apšvietimo saugumą – šviestuvas turėtų būti uždaras, kad jo viduje nesikauptų vandens garai ir drėgmė. Veidrodžių zonoje rekomenduotume įrengti papildomą apšvietimą – tai padės tolygiai apšviesti veidą, atliekant švaros procedūras. Prie veidrodžio patartume naudoti šviestuvus su matiniu gaubtu, kad sklindanti šviesa jūsų neakintų.
Vaikų kambaryje vertėtų įrengti stipresnį bendrą apšvietimą ir panaudoti atskirus šviestuvus žaidimams bei namų darbams ruošti. Taip pat patariame numatyti šviestuvą, kuris galėtų būti įjungiamas naktį, kadangi dauguma vaikų bijo tamsos. Svarbu, kad sklindanti šviesa vaiko neakintų ir nevargintų. Tai galėtų būti prie lovos sumontuotas sieninis šviestuvas arba pastatytas stalinis šviestuvas, kuris naktį užtikrins vaikui saugumą.
Svetainėje patariame atskirti poilsio ir bendravimo apšvietimo zonas. Tam galite panaudoti stalinius šviestuvus bei toršerus, kurie padės sukurti jaukią aplinką ir nebus sunku apšviesti skirtingas svetainės zonas. Taip sutaupysite elektros energijos, nes nebus naudojamas bendras apšvietimas. Atskiru apšvietimu galima pabrėžti paveikslus, kolonas, arkas, nišas. Kambarinius augalus galima akcentuoti įleidžiamais šviestuvais į grindis ar sienas ir jų šviesą nukreipiant taip, kad šviesa sklistų į sieną, esančią už augalo. Taip ant sienos, dėl šviesos ir šešėlio žaismo, susidaro aiškus augalo siluetas. Jei nėra galimybės naudoti įleidžiamus šviestuvus, tuomet šį vaidmenį išpildyti gali tiesiog ant žemės pastatomi žemi šviestuvai, kai kurie staliniai šviestuvai. Židinius geriausia apšviesti lubose įtaisytais šviestuvais, kurie pabrėš židinio paviršiaus tekstūrą. Svetainei jaukumo suteiks ir šviestuvai paslėpti pakabintų lubų nišoje. Nereiktų pamiršti ir šviesos reguliatorių, padedančių keisti šviesos intensyvumą ir susikurti jaukią aplinką.
Valgomajame dėmesys visada nukreipiamas į centrinį šviestuvą. Tai gali būti pakabinamas arba prie lubų tvirtinamas (lubinis) šviestuvas. Jis tarnaus kaip dekoratyvus elementas, pabrėš aplinkos stilistiką. Valgomajame šviesa turėtų kurti malonią ir jaukią atmosferą valgant, todėl stalą, prie kurio valgoma, patartume apšviesti atskirai. Šiam apšvietimui geriausiai tiks virš stalo pakabintas šviestuvas. Rekomenduojamas atstumas nuo šviestuvo iki stalo – 60-80 cm. Jei stalas labai ilgas, patartina įrengti daugiau nei vieną šviestuvą. Tai padės sukurti malonią atmosferą. Papildomo jaukumo šiai patalpai suteiks prislopintą šviesą skleidžiantys sieniniai šviestuvai.
Miegamojo apšvietimas turi būti malonus ir šiltas, nes tai poilsio ir atsipalaidavimo vieta. Bendram miegamojo apšvietimui gali būti naudojami tiek pakabinami šviestuvai, tiek lubiniai ar sieniniai šviestuvai. Svarbiausia, kad bendra šviesa būtų jauki ir ne per stipri. Šviesos šaltinį reikėtų įtaisyti ir virš lovos. Sieniniai šviestuvai abiejose lovos pusėse sudarys palankų skaitymui apšvietimą ir tuo pačiu neužims vietos ant šalia lovos esančių naktinių stalelių. Rekomenduotume apšviesti ir miegamojo spintą. Lokaliam spintų ar drabužinių apšvietimui dažniausiai naudojami įmontuojami arba besilankstantys akcentiniai šviestuvai. Jie padeda sukurti komfortišką apšvietimą, kuris leidžia išsirinkti bei apsirengti drabužius ir lengvai orientuotis erdvėje.
Virtuvėje būtinas tiek komfortabilus, tiek funkcionalus apšvietimas. Didelis lubinis šviestuvas padės sukurti bendrą apšvietimą, tačiau jis turėtų būti išsklaidytas, apšviečiantis valgomąjį stalą ir barą. Virš kriauklės ir ten, kur ruošiamas maistas, rekomenduotume įrengti papildomą apšvietimą. Toks apšvietimas siejamas su baldais. Šviestuvai montuojami apatinėje pakabinamų spintelių dalyje. Tai padaryti reikėtų taip, kad jų nesimatytų kaip atskirų šviestuvų, o jie būtų kaip papildoma baldo dalis. Tam labiausiai tiktų LED juostos arba specialūs įmontuojami halogeniniai bei liuminescenciniai šviestuvai.
Darbo kabinete patariame įrengti bendrą apšvietimą, o prie darbo stalo papildomai naudoti stalinį šviestuvą. Staliniai šviestuvai, kurie yra lankstūs, mobilūs, suteikia naudotojui galimybę lanksčiai dirbti ne tik prie kompiuterio, bet ir su įvairiais duomenimis, esančiais ant stalo. Darbo kabinete reikia vengti kontrastų, nes ryškūs perėjimai tarp tamsos ir šviesos labai vargina. Kontrastų galima išvengti naudojant sienų apšvietimą.
Koridorius nereikalauja labai stiprios šviesos, todėl geriausia naudoti LED arba halogeninės lemputes. Kadangi čia dažnai reikia šviesos, nepatartina naudoti liuminescencinių energiją taupančių lempučių, nes jos lėtai įsidega. Papildomai verta apšviesti vietą prie veidrodžio – tam puikiai tiks sieninis šviestuvas arba nuo lubų nukreipiamas šviestuvas.
LANKAVA puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu Privatumo politika.