Lankava
Lankava +370 610 42 222+370 610 42 222

Darbo dienomis 8:00 - 17:00Darbo dienomis 8:00 - 17:00

Lankava eprekyba@lankava.lteprekyba@lankava.lt

Įsimintinos
prekės

0

Metas įsirengti tvorą, kokią ją rinktis ir į ką atkreipti dėmesį?

Naujakuriams ar gyvenantiems nuosavuose namuose ir norintiems privatumo teks pagalvoti apie tvoros įrengimą. Tvoros įrengimas ne tik suteiks sklypui privatumo, apsaugos gyventojus, tačiau ir papuoš kiemą, o kad šie darbai nebūtų sudėtingi – prieš tai patariama viską teisingai susiplanuoti.

Prieš pradėdami svarstyti tvoros dizainą, išsiaiškinkite reikalavimus, keliamus tvoros statymui. Jeigu jūsų sklypas ribojasi su kaimynų sklypu ar valstybine žeme, gali būti reikalingas kaimyno ar savivaldybės leidimas tvorai statyti. Informaciją galite rasti Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos interneto svetainėje.

Sekantis svarbus klausimas pradedant planuoti tvoros tvėrimo darbus – kokią medžiagą rinktis? Populiariausių tarpe lieka medinės ir metalinės tvoros, tačiau gausu ir kitų pasirinkimų, tokių kaip segmentinės, tinklinės ir kitokios tvoros.

Pirmieji darbai – tvoros stulpų įrengimas

Teisingai įrengti tvoros stulpai užtikrins tvoros stabilumą, tvirtumą ir kokybę. Būtent ant jų jungsis tvoralentės, segmentai ir kitų tipų elementai, kurie turės atlaikyti aplinkos veiksnius, tokius kaip sniegas, vėjas, lietus. Tvorų stulpai gali būti ne tik betonuojami, bet ir įkalami, o tai priklausys nuo pasirinktos tvoros tipo. Įkalamų stulpų pasirinkimas bus pigesnis variantas, tačiau jis labiau tinkamas tinklinių arba medinių tvorų statybai. Pastarąjį reikėtų rinktis gerai įvertinus dirvožemį, kuriame bus įkalti stulpai, nes šis variantas tvorai suteikia mažiau stabilumo, todėl ji yra lengviau paveikiama aplinkos veiksnių.

Duobių gylis stulpams turi siekti tokį, kad žiemą atsiradus įšalui dėl temperatūrų skirtumų nebūtų paveikta tvoros konstrukcija. Tvoros stulpai turi būti sumontuoti bent 60 cm arba trečdalio savo ilgio į žemę, kurioje turi būti sutvirtinami tinkamomis betono ir žvyro medžiagomis. Kuo duobė bus gilesnė, tuo tvora bus patvaresnė. Duobių diametras turi siekti 20-25 cm plotį. Jei duobių diametras bus per mažas, tuomet atsiras nestabilumas. Rekomenduojami tarpai tarp stulpų – 2,5 m. Specialistai pažymi, kad esant tinkamoms temperatūros sąlygoms betonas visiškai sustingsta per 4 savaites, tačiau montuojant vielos tinklą ar lentas, darbų galima imtis jau po savaitės.

Tvoros tipo pasirinkimas

Prieš pradedant statyti tvorą turite tvirtai nuspręsti kokio tipo tvoros norite. Tvorų asortimentas yra gan platus, tad net ir išrankiausi išsirinks tai kas jiems tiks pagal poreikius, finansus ir galimybes. Rinkdamiesi ją atkreipkite dėmesį ir į suderinamumą su jūsų namo stiliumi. Prie klasikinio modelio namų derės metalinių vertikalių strypų ar dekoratyvinės tvoros, o gamtos apsuptyje tiks medinės tvoros. Moderniai architektūrai apjuosti tiks šiuolaikinės horizontalių profilių metalinės, žaliuzinės, frezuotų lakštų tvoros. Ne tik tvoros tipą, bet ir spalvą derinkite prie namo langų rėmų, durų, garažo vartų, stogo spalvų. Jūsų privatumui užtikrinti tiks tiek metalinė, tiek medinė tvora, o norintiems tik apsisaugoti nuo įsibrovėlių, pakaks ir atviros segmentinės tvoros, kuri žymės teritoriją, tačiau nesudarys privatumo.

Segmentinė tvora

Tiksliai apskaičiuokite, kiek ir kokio dydžio segmentų, stulpų, apkabų ir kitų elementų jums reikės aptverti sklypui. Tiksliai apskaičiavus tvoros liniją sutaupysite laiko ir išvengsite bereikalingo rūpesčio. Išsiaiškinkite kokio ilgio tvoros stulpai reikalingi, kokios apkabos tinkamos jūsų tvoros tvirtinimui, kokio ilgio ir aukščio segmentai bus įrengiami tam tikrose vietose, bei kiek papildomų tvirtinimo elementų jums reikės.

Segmentinės tvoros susideda iš 2,5 metro ilgio segmentų, pagamintų iš 4 mm arba 5 mm storio plieninės vielos. Tvoros segmentą galima rinktis nuo 1 m iki 2,5 m aukščio. Segmentai yra cinkuoti karšto cinkavimo būdu arba karštai cinkuoti ir nudažyti poliesterio dažais. Segmentai montuojami ant stačiakampių 60x40x1,3 arba 2 mm sienelės storio stulpų su tokio pat matmens apkabomis. Segmentinės tvoros yra vienos iš greičiausiai ir lengviausiai montuojamų tvorų.

Žaliuzinė tvora

Žaliuzines tvoras dažniausiai renkasi ieškantys privatumo. Žaliuzės tipo tvoros, gaminamos iš horizontaliai sulankstytos skardos. Iš gatvės pusės tokia tvora visiškai uždengia kiemą, o iš kiemo šiek tiek matoma erdvė už tvoros. Yra keletas žaliuzinės tvoros tipų: vienpusio dažymo, kuri gaminama iš vienpusės stoginės skardos, iš išorės atrodo kaip žaliuzė, o iš vidaus sudėtos lentelės. Pasirinkus šį tipą, galimas nedidelis kiemo matomumas iš gatvės pusės; Dvipusio dažymo – stoginė skarda, kuri iš abiejų pusių nudažyta tokia pačia spalva. Šis variantas yra tikra žaliuzė – iš vidaus matosi išorė, o iš išorės nesimato vidaus. Taip pat dar yra rombo tipo žaliuzės pagamintos iš vienpusės skardos, bet yra vienodai nudažytos iš abiejų pusių. Tai geras pasirinkimas jeigu nereikia matomumo į gatvės pusę.

Metalinė tvora

Metalinių strypų tvoros yra universalus ir patikimas pasirinkimas, kuris atlieka apsauginę sklypo funkciją ir puikiai dera prie daugumos šiuolaikinės architektūros objektų. Vertikalios strypų tvoros taip pat yra dažnai naudojamos komercinių objektų aptvėrimui. Metalinių strypų tvoros pasižymi aukštomis antikorozinėmis savybėmis, jos gaminamos iš cinkuoto aliuminio ir dažomos milteliniu būdu. Šias tvoras lengva prižiūrėti, jos nereikalauja papildomo perdažymo net ir po ilgo eksploatacinio laikotarpio. Šios tvoros nepraranda spalvos, estetikos, yra atsparios korozijai ir kitam žalingam aplinkos poveikiui. Galima rinktis iš skirtingų matmenų vertikalių bei horizontalių gaminių.

Šias tvoras itin lengva montuoti ant iš anksto paruoštų stulpų, o galutinis variantas priklauso nuo jūsų pasirinktų medžiagų, dydžio ir stiliaus, bei jūsų pasirinktos idėjos.

Tinklinė tvora

Tinklines tvoras klientai dažnai renkasi kuomet reikia aptverti didesnius plotus. Tinklą paprasta montuoti kadangi jis yra elastingas ir reikalauja mažai priežiūros jį eksploatuojant. Tinklus tvorai galima rinktis įvairaus aukščio nuo 1 m iki 3 metrų. Tinklo akutės gali būti įvairaus dydžio, o pati viela nuo 2 mm iki 2,8 mm storio. Tinklas yra cinkuotas, gali būti natūralios spalvos arba dažytas – dengtas specialia PVC medžiaga.

Tvoros tinklas tvirtinamas ant iš anksto paruoštų, žemėje įbetonuotų stulpų. Prie šių stulpų tinklas tvirtinamas specialiomis tvirtinimo detalėmis, kurių kiekis parenkamas atsižvelgiant į bendrą tvoros aukštį.

Medinė tvora

Sodyboms ar namams stovintiems gamtos apsuptyje aptverti dažnas renkasi medines tvoras. Medinės tvoros, tai tradicinis pasirinkimas, o šiuolaikinės technologijos dar labiau supaprastino jos eksploatavimą. Medines tvoralentes galima montuoti tiek horizontaliai, tiek vertikaliai. Vertikali tvora tvirtinama prie dviejų skersinių, kurie tvirtinami prie stulpų. Horizontalios tvorų lentos tvirtinamos prie stulpų, per vidurį sujungiant papildoma vertikalia medine lentele, o norint aklinai uždengti savo teritoriją galima rinktis dvipusę medinę tvorą, kurios tvoralentės gali būti tvirtinamos tiek horizontaliai, tiek vertikaliai.

Medinės tvoralentės dažniausiai gaminamos iš džiovintų eglės ar pušies lentų. Lentos būtinai turi būti impregnuotos, kad būtų atsparios aplinkos poveikiui, jas taip pat galima dažyti jūsų pasirinktos spalvos dažais.

Vartai ir varteliai

Įsirengiant tvorą svarbu ir tinkamai parinkti vartai bei varteliai. Jūsų sklype gali būti ne vienas išėjimas, tad derėtų tai įvertinti. Šalia įvažiavimo vartų dažniausiai įrengiami ir varteliai įėjimui. Ypatingai svarbu tinkamai išsimatuoti vartams reikalingą plotą atsižvelgiant į automatizuotus ar mechaninius prietaisus. Tvoros vartų stulpai turėtų būti stipresni nei visos tvoros stulpai, nes vartų svoris yra daug didesnis, nei paprastų tvoros segmentų ir tvoralenčių.

Planuojant vartus svarbu nuspręsti į kurią pusę atsidarys vartai ir įsitikinti, kad tam netrukdys kieme esantis nelygus žemės paviršius, šalia jūsų sklypo esanti gatvė ir eismas joje bei kiti aspektai.

Lengvajam automobiliui įvažiuoti užtenka 2,7 m pločio vartų, tačiau kiekvienas įsirenginėjantis vartus turėtų tai nuspręsti pagal savo kiemo planą, poreikius ir norus. Galima rinktis stumdomus rankomis vartus arba su automatiniu mechanizmu.  Stumdomi vartai gali būti stumiami į kairę arba į dešinę, būna vienos arba dviejų dalių ir valdomi rankiniu arba automatiniu būdu. Šis vartų tipas dažnai montuojamas kiemuose, kurių teritorija neleidžia varčios kreipti į vidų ar į išorę. Atveriami kiemo vartai, tinka kiemams, kurių teritorijoje yra pakankamai erdvės atidaryti vartus į vidų ar į išorę. Galima rinktis dvivėrius arba vienvėrius atveriamus kiemo vartus.

Vartų valdymas

Yra keletas būdų kaip galima valdyti kiemo vartus: automatinis vartų valdymo būdas, kuomet vartus galima reguliuoti nuotolinio valdymo pulteliu; fotoelektros davikliais arba magnetine kilpa – kuomet vartai atsidaro priartėjus prie vartų; kodine klaviatūra – kuomet vartai atsidaro suvedus specialų kodą klaviatūroje; numerio skaitytuvu – kai vartai atsidaro tik tam tikroms transporto priemonėms, taip pat telefono skambučiu bei raktu. Tiek tvoros, tiek vartų bei jų valdymo pasirinkimo variantų yra nemažai, tad lieka tik išsirinkti pagal jūsų poreikį, norus ir finansines galimybes.

Dalintis:
Lankava

LANKAVA puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu Privatumo politika.