Žmogus gali pasirinkti, kokį vandenį ir kokį maistą jis nori vartoti, tačiau pasirinkti oro, kuris jį supa, žmogus negali, todėl labai svarbu, kad oro visada pakaktų ir jis būtų kokybiškas. Būtent dėl to, gyvenamąsias patalpas būtina nuolat vėdinti, net ir tada, kai jose nėra žmonių.
Gerai vėdinti patalpas būtina dėl šių priežasčių:
Natūraliai vėdinant, oras cirkuliuoja per atidarytus langus, stoglangius, ventiliacines angas, duris bei įvairius plyšelius languose, duryse ir panašiai. Natūrali oro kaita vyksta dėl slėgio skirtumų, kuriuos lemia temperatūrų skirtumai. Tačiau kartais natūralaus vėdinimo nepakanka. Tada patalpas tenka vėdinti dirbtinai. Tam specialistai rekomenduoja įsirengti ventiliatorius. Šis įrenginys pasižymi nesudėtingu, bet efektyviu veikimo principu. Vėdinimo sistema gali tiekti ir ištraukti orą įvairiomis kryptimis, jį maišyti, šildyti ir aušinti, išvalyti, taupyti šilumą bei elektros energiją. Ventiliacijos efektyvumas priklauso nuo ventiliatorių galingumo ir išdėstymo. Namuose ir butuose dažniausiai yra įrengiama vietinė ištraukiamoji ventiliacija. Oras ištraukiamas iš virtuvių, kartais ir sanitarinių mazgų, vonių, skalbyklų. Pašalinus užterštą orą, jis yra papildomas iš gretimų kambarių ir iš aplinkos: per plyšius ir langus. Visuomeniniuose pastatuose dažnai yra naudojamos dvi dirbtinio vėdinimo sistemos: oras įpučiamas į salę apačioje ir ištraukiamas viršuje.
Ventiliacijos tipo sistemos pasirinkimas priklauso nuo patalpos paskirties. Kiekviename bute yra bent trys vietos, kur reikalingas ištraukiamasis ventiliatorius: tualetas, vonios kambarys ir virtuvė.
Tualete dažniausiai pakanka paprastojo ištraukiamojo ventiliatoriaus, kurio našumas turėtų būti ne mažesnis kaip 30 kubinių metrų per valandą. Šį prietaisą galima montuoti tiesiog prie grotelių. Galite pasirinkti ventiliatorius, kuriuos įjungsite patraukę virvutę arba modernesnius prietaisus – ventiliatorius su laiko matuokliais. Ventiliatorių galite prijungti ir prie šviesos jungiklio. Kada tualete ir vonioje yra bendras ventiliacijos kanalas, derėtų sumontuoti atbulinį vožtuvą, kuris neleidžia sklisti kvapui iš vienos patalpos į kitą.
Ypač svarbu įrengti teisingą ventiliacijos sistemą vonios kambaryje. Šiam kambariui verta rinktis ventiliatorių su drėgmės davikliu ir laiko matuokliu. Tokia vėdinimo sistema įsijungs pati, kai patalpoje bus per daug drėgna. Taip bus užkirstas kelias drėgmei, geriau išdžius skalbiniai, nerasos veidrodis, neatsiras pelėsis.
Galingiausias ventiliatorius reikalingas virtuvėje. Įrenginio galingumą galima apskaičiuoti dauginant virtuvės tūrį iš dešimties, todėl tarkime 10 kvadratinių metrų ploto virtuvei reikėtų tokio ventiliatoriaus, kuris per valandą galėtų prafiltruoti 220-300 kubinių metrų oro. Virtuvėje galima įrengti ne tik ištraukimo, bet ir iš lauko tiekiančią orą ventiliacijos sistemą. Efektyvia priemone specialistai laiko ir ištraukiamuosius gaubtus virš viryklių, kurie per ortakius blogą orą pašalina į lauką.
Įdomu tai, jog yra apskaičiuota, kad virtuvėje sumontavus gaubtą garams ištraukti, vonioje – reguliuojamas ventiliacijos groteles, tualete – elektrinį ventiliatorių, sutaupoma nemažai šilumos. Apskaičiuota, kad lauke esant 20 laipsnių šalčio per šiuos ventiliacijos kanalus prarandama šilumos, kuriai kompensuoti reikia 3 kw galingumo krosnelės.
Daugiau informacijos apie ventiliacines sistemas Jums suteiks „Lankavos“ elektros prekių skyriaus darbuotojai (tel. 8-315-55976).
LANKAVA puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu Privatumo politika.