Aprašymas
1 klasės, ekstremaliai matiniai, padidinto dengiamumo, ypatingai atsparūs šlapiam trynimui.
Spalva: balta (gali būti tonuojami).
Pakuotė: 10 litrų.
Naudojimo sritis: skirti glaistytų paviršių, tinko, gipso kartono, tapetų, plytų mūro, betono, įvairių plokščių, kitų mineralinių paviršių dažymui laiptinėse, koridoriuose, virtuvėse, darbo kambariuose ir kitose patalpose.
Savybės: sudėtyje nėra tirpiklio, skiedžiami vandeniu, ypatingai matiniai, nestipraus, specifinio kvapo, ypatingai gerai dengiantys. Dėka naudojamų technologiškai pažangiausių užpildų bei rišiklių, nuo šiais dažais nudažytų paviršių lengvai pašalinsite įvairius nešvarumus ir dėmes.
Paviršiaus paruošimas: dažomi paviršiai turi būti švarūs, tvirti ir sausi. Prikibimą mažinančias medžiagas – riebalus, tepalus, dulkes, klijų, skiedinio likučius, senus besilupančius dažus, kreidinius paviršius nuvalyti. Silpnus ir porėtus paviršius gruntuoti.
Dažymo sąlygos: pagrindo ir aplinkos temperatūra darbo ir džiūvimo metu turi būti ne žemesnė kaip +5°C, optimalios sąlygos yra esant +20°C temperatūrai ir 65% santykiniam oro drėgnumui. Naują tinką galima dažyti ne anksčiau kaip po 14 dienų. Neturėtų būti dirbama tiesioginiuose saulės spinduliuose, esant stipriam skersvėjui.
Dažymas: dažomam plotui rekomenduojama naudoti vienos partijos ir vieno pigmentavimo dažus. Tokiu būdu bus išvengiama skirtingų atspalvių. Dažus gerai išmaišyti, galima iki 10% skiesti vandeniu. Dažyti 2 sluoksniais teptuku, voleliu arba purkštuvu.
Sąnaudos: 6 – 8 m²/l (dažant 2 sluoksniais).
Džiūvimo trukmė: esant +20ºC temperatūrai ir santykiniam oro drėgnumui 65% nelimpa po 1 val., pakartotinai dažyti po 5 – 7 val. Dažų plėvelė pilną tvirtumą įgauna ne mažiau kaip po 24 parų.
Įrankių valymas: išplauti vandeniu tuoj pabaigus darbą.
Laikymo ir gabenimo sąlygos: ne žemesnėje kaip +5ºC ir ne aukštesnėje kaip +30°C temperatūroje sandariai uždarytame inde. Saugoti nuo užšalimo ir tiesioginių saulės spindulių!
Aplinkos ir darbo sauga: nepilkite dažų į kanalizaciją, vandens telkinius ar dirvą. Stengtis neįkvėpti garų/aerozolio. Saugotis, kad nepatektų į akis, ant odos ar drabužių. Patekus į akis, nedelsiant plauti dideliu kiekiu vandens. Esant nepakankamam vėdinimui, naudoti tinkamas kvėpavimo takų apsaugos priemones. Prarijus nedelsiant skambinti į apsinuodijimų kontrolės ir informacijos biurą arba kreiptis į gydytoją. Laikyti vaikams neprieinamoje vietoje.